Profil spoločnosti

Spoločnosť a značka ALFEX a.s.

 

– vznik v roku 1991 pôvodne ako spoločnosť s ručením obmedzeným ( s.r.o.) 

– zameranie, veľkoobchodný predaj elektroinštalačného materiálu a svietidiel

– od roku 1992 sídli firma ALFEX vo vlastných priestoroch

– v roku 1993 vzniká sesterská zahraničná spoločnosť ALFEX ČEHY s.r.o.

– v roku 1999 sa ALFEX, s.r.o. transformoval na ALFEX, a.s.

Za niekoľko rokov svojej činnosti sa firma dostala do povedomia širokej odbornej verejnosti.
Od roku 1993 pôsobí ALFEX aj v Českej republike. Hlavným zameraním činnosti je predaj elektroinštalačného materiálu, prístrojov, káblov, svietidiel.
Odberateľmi sú veľké montážne firmy, priemyselné podniky, štátne a mestské organizácie, obecné úrady, stredné aj menšie elektromontážne firmy, živnostníci a maloobchodné predajne, drobní retailoví zákazníci.

Dodávali sme tovar napríklad do pre Slovak Telekom, Slovenské elektrárne, pre výstavbu  SE Mochovce, SE Jaslovské Bohunice, Vojany,  Chemko Strážske, Bukóza Vranov, VSŽ Košice, SMZ Jelšava, ŽP Podbrezová, Petrochema Dubová, Biotika, Harmanecké papierne, Zlieváreň Hronec, ZSNP Žiar nad Hronom, Gumárne Púchov, Slovnaft Bratislava, VW Bratislava,…  a do ďalších priemyselných podnikov.

Príchodom zahraničných obchodných reťazcov na trh v ČR a neskôr aj na Slovensko sme sa stali jedným z najvýznamnejších dodávateľov elektroinštalačného materiálu a svietidiel do týchto obchodných sietí. Sme dlhoroční dodávatelia a partneri nadnárodných obchodných reťazcov BAUMAX, HORNBACH, OBI, BAUHAUS, KAUFLAND, COOP,….. a pod.